У Бучачі репрезентували друге видання мистецького альбому «Таїна Пінзеля»

Дорогі друзі!
Вчора в в родинному місті Яна-Георга Пінзеля в Бучачі,


де жив і творив майстер , ми провели презентацією проекту “Під Зорею Пінзеля”,яка пройшла в переповненому костелі Небовзяття Пресвятої Діви Марії,де вінчався Пінзель,де хрестили його дітей,а іконостас в костелі робив сам майстер.
Костел був переповнений від бажаючих почути щось нове та цікаве про видатного майстра,а саме головне,було багато учнів шкіл та студентів.
Благословив наше дійство,розказав історію знайомства з Борисом Возницьким та містичну історію про Святого Онуфрія з села Рукомиш отець Михайло.
Відкрив презентацію Голова Тернопільської ОДА Степан Барна,який привітав всіх учасників,наголосив на важливості проекту для популяризації української культурної спадщини і пообіцяв,що до кінця наступного року буде повністю відреставровано Бучацьку ратушу,на фронтоні якої будуть красуватися роботи Пінзеля,а в середині відкриють музей Пінзеля.
Під час зустрічі було презентовано нове видання альбому “Таіна Пінзеля”,фільм “Таіна Пінзеля-від Бучача до Лувру”,а також було показано виставку картин
Тернопільських митців.На зустрічі були присутні та виступили голова спілки художників Тернопільщини Ігор Дорош та Заслужений художник України Євген Удін,які поділилися враженнями як Пінзель надихнув створити свої картини!
Альбоми “Таіна Пінзеля” ми передали місцевим музеям,отцеві Михайлу на церкву в селі Рукомиш,церкві Святого Небовзяття Діви Марії,голові районної ОДА,головам районної та міської рад,завідуючому відділу культури,меценату Василю Бабалі та іншим,дотичним до популяризаціі творчості Яна Георга Пінзеля.
Проект “Під Зорею Пінзеля” і надалі буде мандрувати світом-наступні презентаціі відбудуться в Тернополі,Києві,Хмельницькому,Дніпрі,а також в Іспанії.
Дякую священникам костелу Небовзяття Пресвятої Діви Марії,співорганізатору проекту “Під Зорею Пінзеля” Івоні Лобан,Галині та Юлії Жмуд,голові ГО “Туристична асоціація Тернопілля” Наталі Волощук та Тетяні Фарині,головам районної адміністрації ,районної та міських рад,Гребеньовському Віктору та ГО “Бучач-Арт”,Яхницькому Тарасу,Івасишину Тарасу,Тетяні Павлюк,ПП Круба ,а також всім,хто долучився до організації свята.

      Тарас Демкура

Медіа ТОР -партнер проекту ” Піз Зорею Пінзеля” про презентацію альбому у місті Бучач, 2 жовтня! У виступах чудово подана атмосфера творення , надихаюча на конкретні кроки із збереження творчості Майстра.

 

Фото з архіву Тараса Демкури

(Visited 17 times, 1 visits today)