Таємне і явне Пінзеля

Таємне і явне Пінзеля
Таємне і явне Пінзеля

Таємне і явне Пінзеля – Це новий телевізійний фільм журналіста Василя Нагірного розповідає про галицького митця із загадковою біографією – Йогана Георга Пінзеля.
Ви побуваєте в місцях, де збереглися його скульптурні пам’ятки, які на багато сотень літ пережили свого автора. Майстер Пінзель ставить усіх дослідників його творчості і біографії у дуже складну ситуацію. Інколи він видається чистою містифікацією.

Однак перед нами величезний доробок – і це проблема. Особливо для західних дослідників. Бо ж дійсно – як же ж так могло статися, що Майстер такого масштабу, такого однозначно європейського рівня, був донедавна цілковито невідомим. Можливо? тому, що наскільки ми сьогодні знаємо, Майстер залишив матеріальні об’єкти своєї творчості тільки у далекій від головних європейських метрополій провінції? Майстер, який одразу, з перших робіт поставив надзвичайно високу планку.

Виникає запитання – а де ж учнівські і ранні роботи Пінзеля?

Де він здобув знання, аби сягнути такого рівня майстерності? Сьогодні, попри те, що майже усі його уцілілі твори зібрані до музеїв, ми можемо говорити тільки про частину з його, очевидно, набагато обширнішої творчості. Можливо, ми бачимо тільки вершину, а можливо, і ні. Потрібні інші твори Пінзеля для порівняння. Тільки де вони?

Таємне і явне Пінзеля

– Шедеври українського мистецтва стають відомими світовому загалу та здобувають міжнародне визнання. Довгий шлях від забуття до тріумфального повернення довелося пройти й українському скульптору XVIII століття Йоганна Георгу Пінзелю. Донедавна його ім’я було відоме небагатьом, але останні роки позначені шаленим зростанням зацікавленості життям і творчістю цього майстра. У світ виходять наукові праці, альбоми, каталоги, етнографічні та мистецтвознавчі есе, присвячені рівною мірою як художній спадщині, так і загадковому життєвому шляху цього майстра.
Слава про митця з України, навіть етнічне походження якого достеменно не встановлено, що використовував незвичайну для Європи того часу пластику і художню форму, сягнула Франції. Цієї осені, 21 листопада 2012 року, 27 унікальних творів Пінзеля з чотирьох музейних закладів України, серед яких скульптура і рельєфи, будуть представлені в Луврі на виставці «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ  сторіччя: Йоганн Георгій Пінзель».

(Visited 30 times, 1 visits today)