Статті

Статті в інтернетресурсах

ВозницькийЗАГАДКА МАЙСТРА ПІНЗЕЛЯ.  Інтерв’ю   Ольги МЕЛЬНИК  з академіком НАНУ, директором Львівської галереї мистецтв, Героєм України Борисом Возницьким. Він найавторитетніший знавець творчості Пінзеля, людина енциклопедичних знань.

Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.

http://ukrgazetaplus.net/article.php?ida=2244

Возняк   Тарас Возняк. Брендування міста Пінзелем.Якщо задуматися, чим Україна може здивувати світ, то відповідь не така проста, як здається. Не варто втікати від цієї відповіді у патріотичні розумування, що у нас все цікаве і геніальне. Те, що цікаве нам, не обов’язково цікаве світу. А життя ставить запитання саме так: чим ви такі оригінальні?

http://zaxid.net/news/showNews.do?brenduvannya_mista_pinzelem&objectId=1381422

Володимир МОРОЗ. ІОАН ГЕОРГІЙ ПІНЗЕЛЬ: ІЗ ХРАМІВ У МУЗЕЇ.Українським Мікельанджелом називають галицького скульптора XVIII ст. Іоана Георгія ПІНЗЕЛЯ. Його праці можна знайти у різних куточках Західної України, а також у музейних збірках світу. 2007 рік в Україні був проголошений роком Пінзеля. А незабаром колекція творів Пінзеля буде виставлена у Луврі.

http://risu.org.ua/ua/relig_tourism/religious_region/29139

bozzetti_7_1Боцетті Іоанна Георгія Пінзеля (За матеріалами статті Петера Фалька та Оксани Козир “До питання львівської рококової скульптури

http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-9EA04C98B534

 

 

ВознякТарас Возняк.Пропозиції до життєпису та інтелектуальної біографії Майстра Пінзеля (?- 1761)

http://www.ji-magazine.lviv.ua/gallery/pinzel/about_pinzel.htm

Wozniak Taras. A possible biography of Old Master Pinzel (?-1761)

http://www.eurozine.com/articles/2008-01-10-wozniak-en.html

Kozyr Oksana. Expressives Rokoko

http://www.ji-magazine.lviv.ua/gallery/pinzel/kozyr-de.htm

 

 Pinzel1100Вероніка ЗАНИК Хто ти і звідки, маестро Пінзель?

http://www.karpaty.net.ua/arkhiv/2007-rik/29-9-15-berezen-2007-r/275-khto-ty-i-zvidky-maestro-pinzel

 

 

 

Дмитро ПОЛЮХОВИЧ. Бучач: Пінзель і Потоцькі

http://zbruc.eu/node/38471

Жанна Попович“Номер Один”. Скандал із Пінзелем. Люди не дають вивезти скульптури у Лувр

http://www.istpravda.com.ua/digest/2012/08/14/91689/

Наталя Іванченко. Відродження Йоанна Георга Пінзеля

http://h.ua/story/81579/

Дана Пінчевська, мистецтвознавець, Львів епохи Пінзеля. 1720-1760.Часопис “Ї”. № 72 (2013)

http://ji-magazine.lviv.ua/anons2014/Pinchevska_pro_Lviv_epohi_Pinzelya.htm

 

LuvrМария Ланько. Пинзель в Лувре, или Хороший повод для нашей гордости.

http://life.pravda.com.ua/culture/2012/11/22/116223/

 

 

 

Marko Robert Stech  Pinzel, Johann Georg

http://www.encyclopediaofukraine.com/display.asp?linkpath=pages%5CP%5CI%5CPinzelJohannGeorg.htm

 

Віра Стецько: Пінзель через призму музейної збірки.У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею виразно виокремилася збірка скульптури бароко ІІ половини ХVІІІ сторіччя. Тут зберігаються справжні шедеври найяскравішого представника, основоположника нової експресивної пластики Йоганна Ґеорґія Пінзеля (? – кін. 1761).

http://www.ji.lviv.ua/n63texts/stecko.htm

 

Podolyany-2Виставку робіт Пінзеля відкрили, але…тимчасово.Попри рекомендації заслуженого працівника культури України Лариси Разінкової-Возницької і обурення мистецтвознавців, виставку скульптур Пінзеля у ТРЦ «Подоляни» таки відкрили.

http://zz.te.ua/vystavku-robit-pinzelya

 

 

PodolanyВиставка Пінзеля в шмоткошопі Чубука – скандал на увесь світ! Заслужений працівник культури України Лариса Борисівна Разінкова-Возницька спеціально для «Номер один» проаналізувала та зробила експертну оцінку зберігання скульптур Іоанна Пінзеля з Тернопільського обласного краєзнавчого музею у торгово-розважальтному центрі «Подоляни».

http://zz.te.ua/vystavka-pinzelya-v-shmotkoshopi

 

 

Твори Пінзеля вночі таємно повертають у музей.Як стало відомо «За Збручем», сьогодні вночі безцінні твори Іоана Пінзеля повернули з «Подолян» у Тернопільський краєзнавчий музей. Поки вони залишаються не прийнятими назад, оскільки спеціалісти бояться брати на себе відповідальність. Все ж залишається небезпека пошкодження скульптур, адже у «Подолянах» вони зберігалися у невідповідних умовах. Також викликає занепокоєння у мистецтвознавців справжність робіт руки майстра.

http://zz.te.ua/tvory-pinzelya-vnochi

Львів готується до відзначення 90-річчя Бориса Возницького

16 квітня виповнюється 90 років від дня народження багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького (16.04.1926 – 23.05.2012).

http://day.kyiv.ua/uk/news/070416-lviv-gotuyetsya-do-vidznachennya-90-richchya-borysa-voznyckogo

 

Віра Стецько знайшла автопортрет Пінзеля

Віра Стецько з Тернопільського краєзнавчого музею стверджує, що на правому плечі скульптури “Алегорія Мужності” майстер Іоанн Георг Пінзель вирізьбив свій портрет. До початку 1990-х “Алегорія” стояла в Покровській церкві у райцентрі Бучач на Тернопільщині. Віра Іллівна перевезла твір до музею.

http://gazeta.ua/articles/history-newspaper/_vira-stecko-znajshla-avtoportret-pinzelya/178529

Юрій Базанов. Гіпотеза про Пінзеля

Існують гіпотези що майстер Пінзель походження з італійських, німецьких чи чеських земель. Ім’я його також подається у різних транскрипціях. Про чеське походження свідчить постать святого Яна Непомука (беатифіковано у 1735 році), тричі зображеного у дереві і камені: 1 – в костелі у вівтарі св. Миколая, патрона фундатора М.Б.Потоцького, 2 – на балюстраді ратуші і 3 – скульптура при дорозі на Теребовлю (був покровителем річок і мостів, фігура стояла якраз навпроти старого мосту, знищеного у першу світову війну, а в міжвоєнний період тут був пішохідний місток).
Багато з його скульптур мали яскраво виражену семітську зовнішність, що і видно на представленому фото.
А можливо, будучи членом гебрайської спільноти, маючи хист до занять різьбою і не маючи можливості реалізувати себе серед традиції, яка не дозволяла чогось подібного до зображень християнської скульптури чи ікон, покинув своє середовище і подався у сховок на маловідомі Європі Галичину і Поділля.
Взяв псевдонім Йоган Георг Пільзе, переставивши літери у гебрейському слові פסל, що читається як пасаль – скульптор, або песель – скульптура і став улюбленим майстром Миколая Базилія Потоцького, мецената і замовника багатьох його робіт. Філологи наведуть багато прикладів вживання іншомовних слів і адаптацію їх у звичне для нас мовне середовище. Наприклад гебрайське слово בשר читається басар=м’ясо трансформувалось в українське слово базар=ринок, слово סוכר cукар трансформувалось в цукор.
Завдяки пошуковій праці с.п. директора Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького, який довгі роки рятував твори мистецтва, зі забуття повернуто в європейський культурний простір доробок видатного скульптора. Остання виставка творів великого європейського майстра відбулась у Луврі з 21.11.2011 по 25.02.2012 року. Більшість врятованих скульптур тепер знаходяться у фондах Музею Пінзеля Львівскої національної галереї мистецтв у костелі Кларисок. Вилучені з костелу Внебовзяття Діви Марії і церки Покрови скульптури зберігаються в Тернопільському краєзнавчому музеї.

(Visited 433 times, 1 visits today)