Біографія Пінзеля – Відео

Біографія Пінзеля - Відео

Біографія Пінзеля

Біографія Пінзеля у короткому відео сюжеті. Біографія Пінзеля не має точних біографічних відомостей про майстра Іоана Георга Пінзеля.

Його етнічне походження, місце і час народження, також обставини появи в Галичині та смерті наразі невідомі. В середині 1740-х років він з’явився при дворі магната Миколи Василя Потоцького, який став його головним замовником і патроном. 13 травня 1751 року одружився у Бучачі із вдовою Маріанною Єлизаветою Кейтовою з родини Маєвських. Від цього шлюбу мав двох синів — Бернарда(*1752) і Антона (*1759).

Прочитайте більше про біографію Іоана Георга Пінзеля

Біографія Пінзеля – загадка для істориків

В умовах крайньої обмеженості документальних свідчень ми маємо дві можливості: спробувати відтворити можливу віртуальну біографію чи набір біографій Майстра, а також реконструювати ту культурну парадигму, з якої він міг вийти. Причому нам, гадаю, не варто обмежувати себе ні в сенсі географії, ні в сенсі часу. Ідеї та люди тоді досить активно подорожували Європою. На творчість Пінзеля могли впливати – і вплинули – мистецькі ідеї, які уже нуртували давно, і які тільки-но народжувалися. У провінції він міг дозволити собі респект бути і старомодним, і сучасним.

Нам було б цікаво побачити його у якнайширшому контексті тогочасної Європи. Якщо говорити про спробу реконструкції його біографії, чи набір біографій, то вони, безумовно, спекулятивні. Бо ж опираються на окремі спорадичні, відомі пуанти його, на цей момент вкрай скупо задокументованої, біографії. Однак, чи насправді істотною є міра спекулятивності при спробі відтворити це розгалужене дерево можливих біографій? Бо ж усяка історія значною мірою суб’єктивна і спекулятивна, передовсім та, що стосується долі визначної особистості. У відповідності з щораз новими засадами історіографії вона переписується кожним наступним поколінням істориків і мистецтвознавців. Скільки біографій Вольфганга Амадея Моцарта ми маємо? А скільки спекуляцій щодо Антоніо Сальєрі? І я певен – будуть нові. Тому ми зі спокійним серцем можемо запропонувати допитливому читачу кілька пропозицій щодо можливої біографії Майстра з Бучача та Городенки.

(Visited 19 times, 1 visits today)